AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ IŞIN’DAN HAMUR İLÇESİNE ZİYARET

Vali Musa Işın, eşi Tuba Işın ile birlikte Hamur ilçesini ziyaret ederek çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulundu. 
VALİ IŞIN’DAN HAMUR İLÇESİNE ZİYARET

Sabah saatlerinde eşi Tuba Işın, Vali Yardımcısı Rasim Belge, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, kurum müdürleri ile birlikte Hamur’a gelen Vali Işın, Kaymakam Oktay Ateş ile eşi Gülşen Ateş, Belediye Başkanı Cezmi Ergül ve kurum müdürleri tarafından karşılandı. Kaymakamlık makamında ilçe hakkında brifing alan Vali Işın, daha sonra İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

  Buradan Belediye Başkanlığı’na geçen Vali Işın, Belediye Başkanı Cezmi Ergül’ü de ziyaret etti. Vali Işın, son olarak Hamur Yatılı Bölge Okulu’nda düzenlenen resim sergisini gezdi ve yeni yapılan kütüphanenin açılışını yaptı. Burada konuşan Vali Işın, “Çocukların kitap okuyabileceği, ders çalışabileceği yerleri çok önemsiyorum. Gittiğim her ortamda bunu vurguluyorum. Kültür ve Kongre Merkezi’nde son derece modern ve birçok konuda hizmet verebilecek kapasitede bir kütüphanemiz olacak. Eski kütüphaneyi de çocuklarımızın ders çalışabileceği bir ortam haline getireceğiz. Bunun okullarda da olması önemlidir. Bu konuda emeği geçenleri kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 Okul bahçesinde yetim ve öksüz çocuklar için düzenlenen yemeğe eşi ile birlikte katılan Vali Işın, çocuklarla yakından ilgilenerek uzun süre sohbet etti. Öğrencilere çeşitli hediyeler veren Işın çifti, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.