AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ IŞIN’DAN ÖĞRETMENLERE YEMEK

Vali Musa Işın tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kentte görev yapan öğretmenlere yemek verildi. 
VALİ IŞIN’DAN ÖĞRETMENLERE YEMEK

Gençlik Merkezinde düzenlenen yemeğe Vali Musa Işın, Vali Yardımcısı Mehmet Soğukpınar, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Milli Eğitim Müdür yardımcıları Yakup Turan, İshak Hasanoğlu ve Neriman Karakoç, şube müdürleri ve öğretmenler katıldı. Yemekte konuşan Vali Musa Işın, öğretmenlerden beklentilerinin yüksek olduğunu söyledi.

 Vatan ve millet için herkesin yoğun mesai sarf ederek üzerine düşeni yapması gerektiğin belirten Vali Işın,”Ben buradaki süremi doldurayım ve buradan bir an önce gideyim düşüncesine lütfen kapılmayın. Şu anda sınır boylarında canlarını kurşunlara siper eden askerlerimiz var. Biz burada bu toplantıyı rahat bir şekilde yapalım diye dışarıda bekleyen polislerimiz var. Biz rahat uyuyalım, çocuklarımızla beraber oturalım, tatilimizi yapalım, ofisimizi açalım, para kazanalım diye sıfırın altında 20-40 derece soğukta dışarıda bekleyen güvenlik güçlerimiz var. Onlar bizim için en mukaddes değer olan canlarını kurşunlara siper edercesine vatanın güvenliğini beklerken bize hiçbir sorumluluk düşmez mi, elbette ki bize de sorumluluk düşüyor. Bizim sınıflarımızdan hiçbir teröristin çıkmaması lazım. Eğer bizim sınıflarımızdan birisi yarın bir yerde başka birisine kurşun sıkarsa, sokak ortasında bir kadıncağızı öldürürse, bir çocuğa musallat olursa bunun vebalinin bize gelmeyeceğini nereden bilebiliriz? Hiç olmazsa vicdani sorumluluğumuzu yerine getirelim”dedi.

 Ülkenin bu günlerde de büyük felaketlerle karşı karşıya kaldığını İfade eden Vali Işın,” Aslında biz şu anda bir savaşın içerisindeyiz. Suriye´de savaş halindeyiz ve Irak´ta tetikteyiz. İçeride terörle mücadele ediyoruz. Türkiye 15 Temmuz´da darbe teşebbüsü yaşadı. Bu ülkenin zenginliğini hiç kimse istemiyor değerli kardeşlerim. Bu ülkenin kalkınmasını kimse istemiyor. Bu ülkenin insanlarının başının dik, alınlarının açık bir şekilde gezmesini Batılı emperyalistler istememektedir. Nitekim bunu biz bugün gördük” ifadesini kullandı.

 Avrupa Parlamentosunun Türkiye ile müzakereleri durdurma kararını eleştiren Işın, "Sebep, OHAL´i ilan etmişiz. Değerli kardeşlerim, Fransa´da bir bomba patladı diye bir senedir OHAL var. Eğer müzakereleri durduracaksan önce Fransa´ya yönelik uygula. Türkiye´ye gelince niye şahin kesiliyorsunuz? Çünkü biz Müslümanız. Biz Müslüman olmasaydık 50 sefer bizi Avrupa Birliği´ne almışlardı”dedi.

 Karanlık güçlerin Müslüman ülke olduğu için Türkiye´ye FETÖ´yü ve 32 yıldır PKK´yı musallat ettiğini belirterek her Müslüman ülkenin bir terör belasıyla karşı karşıya kaldığını dile getiren Vali Işın,”Nijerya´da Boko Haram, Yemen´de Husiler, Türkiye´de PKK, Ortadoğu´da El Kaide, El Nusra, IŞİD var. Hiçbir Hristiyan ülkesinde terör örgütü yok. Kendi insanlarınıza gösterdiğiniz saygıyı bize de göstereceksiniz. Bize saygı göstermek zorundasınız. Şu anda Ortadoğu´da birçok ülkede devlet yönetimi yok. 15 Temmuz´da bizi Suriyelileştirmek istediler. Ama aziz Türk milletinin dirayetiyle millet bu belayı bertaraf etti. Belalar bertaraf edildi ama tehlikesi geçti mi, hayır. Size yalvarıyorum, lütfen öğrencilerinize bu vatanın ve devletin ne kadar mukaddes ve değerli olduğunu anlatınız. Türk bayrağının altında yaşamanın ne kadar şerefli olduğunu anlatınız. Bu vatanın her toprağında şühedanın kanının olduğunu anlatınız. Çocuklarımıza bizim kendi milli ve dini değerlerimizi anlatalım. Sizin sınıflarınızdan hiçbir terörist ve hain çıkmamalıdır. Çıkarsa bunun vebali size aittir”dedi.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

24-11-201624-11-201624-11-201624-11-201624-11-201624-11-201624-11-201624-11-201624-11-201624-11-2016

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.