AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Tekinarslan, Engelli Öğrencilerin Karnelerini Evde Verdi

Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, ağır engelli olmaları nedeniyle okula gidemedikleri için evlerinde eğitim verilen 3 öğrencinin evine giderek karnelerini verdi.
Vali Tekinarslan, Engelli Öğrencilerin Karnelerini Evde Verdi

Kazım Karabekir Mahallesi’nde bulunan Naci Gökçe Lisesi’nde karne törenine katılan Ağrı Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak tarafından karşılandı. 10-G sınıfına geçen Tekinarslan, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğrencilere karne veren Tekinarslan, başarılı öğrencilere hediye dağıttı.

 

Daha sonra Ağrı’nın Tutak İlçesinde ikamet eden ve Naci Gökçe Anadolu Lisesi’nde okuyan ama üniversite sınavlarına hazırlanması nedeniyle karnesini almayan Ağrı Valiliğinde stajerlik yapan kaymakam adayı Murat Irğat’a 10 yıl sonra karnesini ve takdir belgesini veren Tekinarslan, öğrencilere Murat Irğat’ı örnek almasını istedi.

 

Karne ve takdir belgesine verilmesine şaşıran kaymakam adayı Murat Irğat, bu sürprizi hazırlatan İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak’a teşekkür etti.

 

Naci Gökçe Lisesi’ndeki karne töreninden sonra, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ağır engelli öğrencilere evde eğitim çalışması kapsamında evde eğitim verilen engelli öğrencilerden Suat Arvas, Pervin Akyol ve Deniz Aslan evlerinde ziyaret edildi.

 

Engelli öğrencilerle bir süre sohbet eden Tekinarslan, engellerin öğrencilerin okuyan kardeşlerinin karnesini istedi. Engelli öğrencilerin karnesi ile karşılaştıran Tekinarslan engellerin öğrencilerin karnesindeki notları, kardeşlerinin notlarından iyi olduğunu görünce tatilde çalışıp ikinci dönemde notları yükseltmelerini istedi. Engelli öğrencilerin ailesi ile bir süre sohbet eden Tekinarslan, engelli öğrencilerin karne ve hediyelerini verdi.

 

Karne törenine İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Özel İdare Genel Sekreteri Cesim Gökçe, Defterdar Ali Osman Karaköse, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bekir Taşdan, Şube Müdürü Nevzat Kaya ve kurum müdürleri katıldı.

 

Vali Tekinarslan, Engelli Öğrencilerin Karnelerini Evde Verdi Vali Tekinarslan, Engelli Öğrencilerin Karnelerini Evde Verdi Vali Tekinarslan, Engelli Öğrencilerin Karnelerini Evde Verdi Vali Tekinarslan, Engelli Öğrencilerin Karnelerini Evde Verdi Vali Tekinarslan, Engelli Öğrencilerin Karnelerini Evde Verdi Vali Tekinarslan, Engelli Öğrencilerin Karnelerini Evde Verdi Vali Tekinarslan, Engelli Öğrencilerin Karnelerini Evde Verdi Vali Tekinarslan, Engelli Öğrencilerin Karnelerini Evde Verdi Vali Tekinarslan, Engelli Öğrencilerin Karnelerini Evde Verdi

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.