AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Tekinarslan Öğrencilere Süt Dağıttı

Vali Mehmet Tekinarslan, 2012-2013 eğitim öğretim yılının 2. döneminin ilk gününde öğrencilere süt dağıttı.
Vali Tekinarslan Öğrencilere Süt Dağıttı

Şeref Saraçoğlu İlkokulu’nda düzenlenen süt dağıtım törenine Vali Mehmet Tekinarslan, Vali Yardımcısı Ercan Ateş, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, İl Sağlık Müdürü Seyfettin Yeşilboya, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Demirkıran, Halk Sağlığı Müdürü Ahmet Cemil Kavaz ve Şube Müdürü Ali Beyazoğlu katıldı.

 

Sınıfları gezen Vali Mehmet Tekinarslan, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğrencilerle yakından ilgilenen Tekinarslan, onlara süt dağıttı. Öğrencilerle birlikte süt içen Tekinarslan; Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı’nca yürütülen okul sütü programından anasınıfı ile ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerinin faydalanacağını söyledi.

 

Tekinarslan, “Sütler, her hafta pazartesi, çarşamba ve cuma günlerinde 200 mililitre ambalajlı, yağlı, sade UHT içme sütü sevkiyatları, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından belirlenecek kriterlere uygun olarak il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin organizasyonu ve kontrolünde yüklenici firmalar tarafından okullara ulaştırılacaktır. İlimiz genelinde 665 okulumuzda 74 bin 989 öğrenciye toplam 3 milyon 599 bin 742 adet süt dağıtımı yapılacaktır. İl merkezinde ise 120 okulda 17 bin 091 öğrenciye toplam 820 bin 368 adet süt dağıtımı yapılacaktır” dedi.

 

Vali Tekinarslan Öğrencilere Süt Dağıttı Vali Tekinarslan Öğrencilere Süt Dağıttı Vali Tekinarslan Öğrencilere Süt Dağıttı Vali Tekinarslan Öğrencilere Süt Dağıttı Vali Tekinarslan Öğrencilere Süt Dağıttı Vali Tekinarslan Öğrencilere Süt Dağıttı Vali Tekinarslan Öğrencilere Süt Dağıttı Vali Tekinarslan Öğrencilere Süt Dağıttı Vali Tekinarslan Öğrencilere Süt Dağıttı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.