AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Tekinarslan Okul İnşaatlarında İncelemelerde Bulundu

    Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, 32 derslikli İmam Hatip Lisesi ve 300 kişilik öğrenci pansiyonu ile 24 derslikli ilkokul inşaatlarında incelemelerde bulundu. 
Vali Tekinarslan Okul İnşaatlarında İncelemelerde Bulundu

 

 

Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak ile birlikte Yüzüncü Yıl Mahallesi’nde yapımı devam eden 32 derslikli İmam Hatip Lisesi ve 300 kişilik öğrenci pansiyonu ile 24 derslikli ilkokul inşaatlarını inceledi.

 

İnşaatların gidişatı hakkında bilgi alan Vali Tekinarslan, Ağrı’da okul ve derslik ihtiyacının giderilmesine yönelik çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü söyledi.

 

Eğitime pozitif bir ayrımcılık yaptıklarını belirten Vali Tekinarslan, “Hem idare tarafından hem de hayırseverler tarafından yapılan yatırımlarla yapısal alandaki ihtiyaçlarımızı gidermeye çalışıyoruz. Ama bunun yanında çocuklarımızın sağlıklı bir eğitim almaları için de farklı projeler üretiyoruz. Özellikle kız çocuklarımızın okuması, anne ve babaların eğitime katkı sunmalarını sağlamak, okul öncesi eğitim gibi konulara önem veriyoruz. Ağrı’nın eğitim konusunda hak ettiği yere gelmesi için hepimize görev düşüyor. Eğitimde istediğimiz hedefi yakalarsak, bu yaşamımızın bütün alanlarına sirayet eder” diye konuştu.

 

Daha sonra Murat Kız Yatılı Bölge Ortaokulu bahçesinde öğrencilerle sohbet eden Vali Tekinarslan, öğrencilerin istek ve sorunlarını dinledi.

 

Vali Tekinarslan Okul İnşaatlarında İncelemelerde BulunduVali Tekinarslan Okul İnşaatlarında İncelemelerde BulunduVali Tekinarslan Okul İnşaatlarında İncelemelerde BulunduVali Tekinarslan Okul İnşaatlarında İncelemelerde BulunduVali Tekinarslan Okul İnşaatlarında İncelemelerde BulunduVali Tekinarslan Okul İnşaatlarında İncelemelerde BulunduVali Tekinarslan Okul İnşaatlarında İncelemelerde BulunduVali Tekinarslan Okul İnşaatlarında İncelemelerde BulunduVali Tekinarslan Okul İnşaatlarında İncelemelerde Bulundu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.