AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Tekinarslan´ın Deneyimli Öğretmenlerle Eğitim Sohbeti

Vali Dr. Mehmet Tekinarslan, kentte görev yapan ve 20 yılın üzerinde görev yapmış öğretmenlerle bir araya geldi.
Vali Tekinarslan´ın Deneyimli Öğretmenlerle Eğitim Sohbeti

Polis Evinde düzenlenen toplantıya, Vali Dr. Mehmet Tekinarslan, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak ve şube müdürü Özlem Çeçen ile 35 öğretmen katıldı. Toplantında konuşan Vali Dr. Mehmet Tekinarslan, Ağrı’da eğitim sorunlarını en aza indirmek ve daha fazla verim alabilmek için çeşitli çalışmaların yürütüldüğünü ve bunun bir ayağının da deneyimli öğretmenlerin görüş ve önerilerine başvurmak olduğunu söyledi.

 

Vali Dr. Mehmet Tekinarslan, “Uzun süredir böyle bir toplantı yapmak aklımızdaydı. Ağrı’da uzun yıllardır öğretmenlik yapan arkadaşlarımızla hem tanışalım hem de ilimizdeki genel eğitim problemleri, ihtiyaçları, öncelikleri konusunda konuşalım istedik. Ama biraz geç kaldık. Daha önce yapmamız gerekiyordu. İş tempomuz ancak bu güne izin verdi. Değerli arkadaşlar hepiniz meslek hayatınızda değişik zorluklar yaşadınız. Türkiye’ye yüzlerce, binlerce insan yetiştirdiniz. Eğitim hayatı tabi özveri gerektiren, inanç ve mücadele gerektiren bir iştir. Bana göre aslında öğretmenlik bir meslek değil, bir hayat tarzıdır. Öğretmenliği alelade bir memuriyet gibi yapmak mümkün değildir. Bir öğretmenin işte ben gidiyorum, dersi veririm çıkarım ondan sonra ne olursa olsun deme şansı yoktur. O yüzden biz eğitime ve bu eğitimi veren öğretmenlerimize ayrı bir önem vermek zorundayız” diye konuştu.

 

Vali Tekinarslan’ın konuşmasının ardından Ağrı’da eğitimin masaya yatırıldığı toplantıda deneyimli öğretmenlerin görüş ve önerilerine yer verildi.

 

Vali Tekinarslannın Deneyimli Öğretmenlerle Eğitim Sohbeti Vali Tekinarslannın Deneyimli Öğretmenlerle Eğitim Sohbeti Vali Tekinarslannın Deneyimli Öğretmenlerle Eğitim Sohbeti Vali Tekinarslannın Deneyimli Öğretmenlerle Eğitim Sohbeti Vali Tekinarslannın Deneyimli Öğretmenlerle Eğitim Sohbeti Vali Tekinarslannın Deneyimli Öğretmenlerle Eğitim Sohbeti

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.