AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Eğitimi Programı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il merkezine yeni atanan 351 öğretmene “Uyum Eğitim” semineri verildi.
Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Eğitimi Programı

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda verilen seminere, Vali Dr. Mehmet Tekinarslan, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Nuri Bilen, şube müdürleri ve il merkezine atanan 351 öğretmen katıldı.

 

İlk olarak, telekonferans yöntemiyle Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin yeni atanan öğretmenlere seslendi. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, öğretmenlik mesleğinin önemini anlattı.

 

Vali Dr. Mehmet Tekinarslan ise, devletin yapması gereken en temel hizmetlerden birisi de eğitim olduğunu belirtti.

 

Tekinarslan, “Eğitim hizmetinin de olmazsa olmaz üç aktörü vardır. Bunlardan biri de öğretmenlerimizdir. Biz de bu çerçevede her geçen gün sizlere daha iyi eğitim şartlarını, daha iyi çalışma şartlarını sunmaya çalışıyoruz. Ağrı Valiliği olarak bütün kurumları ile birlikte bütün çalışanlarımızın insanlarımıza hizmet noktasında aynı şuur, aynı duyarlılık, aynı hassasiyete sahip olduğunu var sayıyoruz. Dolayısıyla bütün personelimiz benim gözümde mesai arkadaşlarımızdır. Bunların görevlerinde gösterecekleri emek, harcayacakları zaman ve bunların sonucunda vatandaşlarımıza yansıyacak hizmetten başka hiç birinin diğerinden farkı yok. Birinci prensibimiz çalışma hayatında bütün arkadaşlarımıza elimizden geldiğinde çalışma ortamlarını geliştirici, zenginleştirici, iyileştirici imkanları sunabilmek ve onlarla ilgili değerlendirmelerimizi de tamamen onların vatandaşlarımıza sunduğu hizmetin kalitesi ile takdir etmek şeklindedir. Belki yeni çalışma hayatınızda geldiğiniz yer ile ilgili bazı ön fikirleriniz var. Bunların hepsinin pozitif olması mümkün değil. Bunların içerisinde merak ettiğiniz, endişe ettiğiniz şeyler de var. Ama bizim idealimiz, bizim hedefimiz insanları adalet içinde, huzur içinde, refah içinde yaşatmaktır. Ama bu çerçevede hareket etmeye çalışırken de, elbette bizlerin de sizlerin de eksiklikleri olacaktır. Hatalar doğal olarak olacaktır. Bizim için önemli olan bütün arkadaşlarımıza ihtiyaç duydukları anda yakın olabilmek ve yardımcı olmaktır. Eğitim yapacağınız yerlerde bir takım eksiklikleriniz olabilir, zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Son yıllarda eksikliklerin giderilmesi noktasında ciddi çalışmalar oldu ve devam ediyor. Ancak buna rağmen eksikliklerimiz var. Bir yıl, beş yıl, on yıl öncesine göre daha iyiyiz.

 

Bizlerde hep birlikte bunları iyileştirme çabası içerisinde olacağız. Ağrı genç nüfusun yoğun olduğu, öğrenci sayısının fazla olduğu ve dinamik bir yaşam şeklinin olduğu bir şehir. Buradaki nüfusunun daha fazlası da diğer illerimizde yaşayan bir şehir. Belki doğu deyince küçük bir şehir olarak algılanabilir ama ülkemizin 38. büyük ili. Nüfusunun büyük bir çoğunluğunun eğitim çağında, istihdam çağında olan bir ilde bu yüzden eğitimcilere çok büyük görevler düşüyor. Ağrı değerleriyle, örf ve adetleriyle yaşan bir ilimiz. Bizim Anadolu kavramı dediğimiz kavramı yaşatan bir ilimiz. İnsanlarının özellikle yabancılara karşı ciddi bir duyarlılığı, sevgisi ve saygısı var. Buralara gelmeden farklı düşünenler, gelmek istemeyenler, burayı tanıdıktan sonra uzun zaman burada gönüllü olarak görev yapıyor. Tavsiyeler üzerine gelenler oluyor. Köylerimizde beş yıl, 8 yıl görev yapan öğretmenlerimiz var. Sizler de tabi zaman içerisinde tanıyacak, arkadaşlıklar, dostluklar kuracaksınız ve o zaman daha iyi tanıyacaksınız. Ben hepinize yeni görevinizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Eğitimi Programı Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Eğitimi Programı Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Eğitimi Programı Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Eğitimi Programı Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Eğitimi Programı Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Eğitimi Programı Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Eğitimi Programı

 

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.