AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YEŞİLAY CEMİYETİNİN ÖDÜL TÖRENİ

Yeşilay Cemiyeti tarafından düzenlenen yarışmada Ağrı´dan dereceye giren 6 öğrenci için ödül töreni düzelendi.
YEŞİLAY CEMİYETİNİN ÖDÜL TÖRENİ

Yeşilay Cemiyeti tarafindan düzenlenen yarışmada Ağrı’da  “Görsel ve Edebi” kategorilerden dereceye giren 6 öğrenciye Yeşilay cemiyeti tarafından 500’er lira para ödülü verildi. Güzel Sanatlar Lisesi Konferans salonunda yapılan ödül törenine Milli Eğitim Şube Müdürü Kutbeddin Kaya, okul müdürleri, öğretmenler, veli ve öğrenciler katıldı.

 Törende konuşan Milli Eğitim Şube Müdürü Kutbeddin Kaya, “Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri şubesi olarak öğrencilerimizi zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, onlarda olumlu davranışların ortaya çıkmasını teşvik etmek adına ilimiz genelinde birçok çalışma yürütülmektedir. Amacımız ; zararlı alışkanlıkları okullarımızdan uzaklaştırmak, okullarımızı istendik davranışlarda yarışır hale getirmek,çağımızın vebası haline gelen uyuşturucu, alkol, sigara gibi bağımlılık yapan etkenleri toplumdan tamamen arındırmaktır. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerek okul rehberlik servisleri gerek ram gerekse paydaş kurumlarla iş birliği yaparak öğretmen, öğrenci ve velilerimizi zararlı alışkanlıklar konusunda bilinçlendirmek adına okullarda her anlamda güvenilir ortamlar oluşturmak temel gayemizdir. Bakanlık ve müdürlük olarak bağımlılık ile ilgili toplumda farkındalık oluşturmak azmindeyiz. Bu nedenle bize katkı sunacak kurum ve kuruluşlarla sürekli paydaş kurum olarak çalışmaktayız. Bir yandan başka kurumlara katkı sunarken diğer taraftan onlardan faydalanmaktayız. Bakanlığımız ile Yeşilay cemiyetinin ortaklaşa Türkiye genelinde ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde “edebi ve görsel” kategorilerde düzenlediği bağımlılık konulu yarışmanın ödül töreni için toplanmış bulunmaktayız. Bu yarışma ile çocuk ve gençlerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlayarak daha güvenli ve sağlıklı bir hayat sürmelerine katkıda bulunmak ve yeni neslin bağımlılıklarla ilgili bilinç düzeylerini arttırmak amaçlanmıştır. Edebi ve görsel kategorilerde dereceye giren öğrencilerimiz başarılarını simgeleyen plaketlerini birazdan alacaklardır. Öğrencilerimizin para ödülleri de velileri adına hesaplarına yatırılacaktır. Bu vesileyle öğrencilerimizi tebrik eder, bağımlılıklardan uzak, yeşil bir dünya dilerim”dedi.

 Kaya’nın konuşmasın ardından “Görsel ve Edebi” kategorilerden dereceye giren 6 öğrenciye plaket ve Yeşilay cemiyeti tarafından 500’er lira para ödülü verildi. Öte yandan dereceye giren tüm eserler Türkiye birinciliğine seçilmek üzere İstanbul’a gönderildiği belirtildi.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

28-03-201728-03-201728-03-201728-03-201728-03-201728-03-201728-03-201728-03-201728-03-2017

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.