AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yöneticilere Teknoloji Ve Liderlik Forumu Kursu

Ağrı’da Fatih Projesi kapsamında il merkezinde bulunan ortaöğretim yöneticilerinin Teknoloji ve Liderlik Forumu Kursu tamamlandı.
Yöneticilere Teknoloji Ve Liderlik Forumu Kursu

Ağrı’da Fatih Projesi kapsamında il merkezinde bulunan ortaöğretim yöneticilerinin Teknoloji ve Liderlik Forumu Kursu tamamlandı.

 

Şemsi Türkmen Anadolu Lisesi’nde verilen kursu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Milli Eğitim Bakanlığı´nın eğitimde Fatih Projesi kapsamında, il genelinde bulunan ortaöğretim okullarının müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarına Teknoloji ve Liderlik Forumu Kursu verildiğini söyledi.

 

24 Eylül’de başlayan ve bugüne kadar devam eden kursları il merkezi ile birlikte, Eleşkirt, Hamur ve Taşlıçay ilçelerinde görev yapan yöneticilerin, 3’er gün verilen kursu tamamladığını belirten Başak, 12 Kasım ile 19 Aralık’ta Patnos, Doğubayazıt ve Diyadin ilçelerinde kurs verileceğini vurguladı.

 

Kursun idareciler ve öğretmenler açısından faydalı olduğunu ve eğitimi olumlu yönde etkileyeceğini ifade eden Başak, “Okulların liderleri konumunda bulunan müdür, müdür Başyardımcıları ve müdür yardımcılarımızın teknolojiyi kullanma yeterliliklerini geliştirerek liderlik rollerini daha aktif ve kapsamlı yapmalarını sağlayacaktır. Yapılan eğitimlerle katılımcılara kullanımları öğretilen web 2.0 araçları ile yönetici ve öğretmenlerimiz çok kolaylıkla internet uygulamaları gerçekleştirebilecek. Bu sayede de eğitim ile ilgili bilgilerini, iyi örneklerini, tecrübelerini internet ortamında diğer öğretmenler ile paylaşabileceklerdir. Bu uygulamalar ile öğrencilerimiz bilgisayarı sadece oyun aracı olarak değil de eğitim aracı olarak kullanabileceklerdir. Sürekli olarak dinamik bir şekilde güncellenecek olan ‘e-içerikler’, bilinçli, güvenli, yönetilebilir ve ölçülebilir bilişim teknolojisi ve internet kullanımı konularında idareci ve öğretmenlere eğitici BT formatörleri tarafından ayrıntılı bir şekilde bilgilendirme yapılacak" dedi.

 

“Eğitimde Fatih Projesi Teknoloji ve Liderlik Forumu Kursu” adı altında il merkez ve ilçelerde Zeki Halisoğlu tarafından 3 günlük eğitime alınan müdürlere Bilişim Teknolojileri (BT) donanımının öğrenme-öğretme sürecindeki etkin kullanımı anlatılıyor.

 

Yöneticilere Teknoloji Ve Liderlik Forumu Kursu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.