AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AĞRI'DA 43 YIL BOYUNCA EĞİTİM HİZMETİ VEREN İBRAHİM AKTAŞ EMEKLİ OLDU

Ağrı'da 43 yıl boyunca sınıf öğretmenliği ve idarecilik yapan, binlerce öğrenci yetiştiren Merkez Kuva-i Milliye İlkokulu Müdürü İbrahim Aktaş, yaş haddinden emekli oldu.
AĞRI'DA 43 YIL BOYUNCA EĞİTİM HİZMETİ VEREN İBRAHİM AKTAŞ EMEKLİ OLDU

Aktaş, yaptığı açıklamada, "Öğretmenlik en mukaddes mesleğidir. Dünyada her iş yapılabilir ama öğretmenlik özeldir. Emeklilik hayatında şimdiden öğrencilerimi özledim. Eski öğrencilerim beni yolda görünce boynuma sarılıyor. Bu da benim için büyük bir mutluluk kaynağı." dedi.

 Aktaş, emeklilik hayatında da eğitime katkı sağlamaya devam edeceğini ifade ederek, "Eğitim camiasına yaptığım katkılardan dolayı çok mutluyum. Emeklilik hayatında da eğitime katkı sağlamak istiyorum. Eğitim gönüllüsü bir insan olarak, eğitim camiasının her zaman yanındayım." diye konuştu. Aktaş, emekli olduktan sonra İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek'i ziyaret ettiğini ve kendisine teşekkür ettiğini de aktardı.

 Kökrek ise, Aktaş'ın eğitim camiasına yaptığı katkılardan dolayı kendisine teşekkür ederek, "İbrahim Aktaş, Ağrı eğitimine büyük hizmetler vermiş bir öğretmenimizdir. Binlerce öğrenci yetiştirmiş, onların hayatlarında iz bırakmıştır. Emeklilik hayatında sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim. Öğretmenlik mesleği, öğrencilerin hayatlarında iz bırakan, onlara yol gösteren, onları geleceğe hazırlayan en kutsal meslektir. Öğretmenlerimizin önemi her zaman büyüktür." ifadelerini kullandı.

14-11-202314-11-2023

Fırat Mah. 934 Sk. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Blok No2 Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.