AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULUM BENİ BEKLER PROJESİYLE AĞRI'DA OKULA DEVAM ETMEYEN ÖĞRENCİLER İKNA EDİLECEK

Ağrı Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan "Okulum Beni Bekler" projesi kapsamında, okula devam etmeyen özellikle kız çocukları ve devamsızlık yapan öğrencileri tekrar okula kazandırmak için çalışmalar başladı.
OKULUM BENİ BEKLER PROJESİYLE AĞRI'DA OKULA DEVAM ETMEYEN ÖĞRENCİLER İKNA EDİLECEK

Ağrı'da çeşitli nedenlerle okula devam etmeyen özellikle kız çocukları ve devamsızlık yapan öğrencileri tekrar okula kazandırmak amacıyla "Okulum Beni Bekler" projesi kapsamında istişare toplantısı gerçekleştirildi.

 Ağrı Valisi Mustafa Koç başkanlığında, Valinin eşi ve proje il komisyonu başkanı öğretmen Neslihan Gül Koç,İl Milli Eğitim Müdür Vekili İshak Hasanoğlu, Milli Eğitim Müdür yardımcıları Neriman Karakoç ve Edip Erdoğan ve şube müdürlerinin katılımıyla müdürlük toplantı salonunda yapılan toplantıda, proje hakkında bilgi verildi.

 Proje sekreteryası Sabiha Şakar tarafından sunulan projede, il genelindeki özellikle kız çocukları olmak üzere çeşitli sebeplerle okula devam etmeyen öğrencileri okula kazandırmak için il ve ilçelerde komisyon kurulduğu, okullarda rehber öğretmenlerin katılımıyla öğretmenler tarafından öğrencilerin evlerinde ziyaret edilerek ikna edileceği belirtildi.

Toplantıda konuşan Vali Mustafa Koç, eğitimin önemine vurgu yaparak, özellikle kız çocukları olmak üzere çeşitli sebeplerle okula devam etmeyen öğrencileri okula kazandırma talimatını verdi. Koç, "Eğitim, bir toplumun gelişmesi ve kalkınması için en önemli unsurdur. Bizler, eğitime her türlü desteği vermeye hazırız. Bu projeyle, okula devam etmeyen özellikle kız çocuklarımızı tekrar okula kazandırmak istiyoruz. Onların eğitimden mahrum kalmalarına göz yumamayız. Bu konuda tüm paydaşlarımızla iş birliği içinde olacağız. Projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

 Vali Mustafa Koç'un eşi ve proje il komisyonu başkanı öğretmen Neslihan Gül Koç da, projenin önemine değinerek, özellikle kız çocukları olmak üzere çeşitli sebeplerle okula devam etmeyen öğrencileri okula kazandırmak için elinden geleni yapacaklarını ifade etti. Koç, "Bu proje, bizim için çok anlamlı ve değerli. Okula devam etmeyen öğrencilerimizi tekrar okula döndürmek için çalışacağız. Onlara eğitimin faydalarını anlatacağız. Onları okulda bekleyen arkadaşlarını, öğretmenlerini, hayallerini hatırlatacağız. Onlara 'Okulum Beni Bekler' diyeceğiz. Bu projeyle, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ve okul terkini önlemek istiyoruz." diye konuştu.

 Toplantının ardından, proje kapsamında okula devam etmeyen öğrencilerin tespiti ve ziyareti için il ve ilçelerde komisyonlar oluşturuldu. Projenin 2023-2024 eğitim öğretim yılında tamamlanması hedefleniyor.

08-11-202308-11-202308-11-202308-11-202308-11-202308-11-2023

Fırat Mah. 934 Sk. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Blok No2 Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.